Biologic Defense

BIOLOGIC DEFENSE


Równowaga ekologiczna i biologiczna skóry.

Aktywacja naturalnej miktoflory i mikrobioty.

Agresywne czynniki i stres coraz powszechniejsze w nowoczesnym społeczeństwie spowodowały wzrost liczby osób o wrażliwej i reaktywnej skórze. Ponieważ równowaga skóry bardzo często ulega zaburzeniu, dlatego tak ważna jest jej ochrona warunkująca zdrowie skóry. Nasz dział badawczy pracował na stworzeniem zabiegu, który wspierałby funkcje obronne skóry, dzięki podwójnemu działaniu równoważącemu. Opracowany zabieg pomaga przywrócić jednocześnie równowagę ekologiczną i biologiczną w skórze. Pozwala odtworzyć naturalną równowagę flory skóry, co przekłada się na jej kondycję. Dzięki szerokiemu zakresowi działania zabieg można wykonywać na wszystkich rodzajach skóry – suchej, tłustej, wrażliwej czy dojrzałej.

Równowaga ekologiczna, czyli mikrobiotyczna.

Wpływ na zdrowie człowieka, jaki mają żywe mikroorganizmy jest od dawna wnikliwie analizowany w ramach badań medycznych. W ich centrum można znaleźć prace prowadzone na florze skóry i obejmujące jej działanie na równowagę skóry. Wiadomo, że skóra jest zasiedlona przez ogromną liczbę mikroorganizmów – zwanych mikrobiomem – potrzebnych do jej prawidłowego funkcjonowania. Termin „mikrobiom skóry” określa wszystkie mikroorganizmy i interakcje między nimi zachodzące. Równowagę mikrobiomu mogą jednak zaburzać niektóre rodzaje agresywnie działających bakterii (patogenów). Opracowanie zabiegów pozwalających przywrócić tę równowagę to aktualnie jedna z najistotniejszych tendencji wśród kosmetologicznych badań naukowych.

Nasi specjaliści, zgodnie z duchem innowacyjności pracowali nad zabiegiem mikrobiotycznym, pobudzającym rozwój mikroorganizmów korzystnych dla flory skóry, które poprawią jej równowagę ekologiczną. Dzięki temu skóra może się skuteczniej bronić przed agresywnymi czynnikami pochodzącymi z otoczenia: patogennymi bakteriami, pasożytami, ale także zanieczyszczeniem środowiska, promieniowaniem UV czy stresem.

Biologic Defense
Biologic Defense

Równowaga biologiczna

Zabieg jest efektem badań obejmujących wpływ hormonów na skórę oraz zagadnienia biologii komórkowej. Uwzględnia związek zachodzący między stanem skóry i funkcjonowaniem organizmu kobiety, który jest poddany cyklom hormonalnym. Każda kobieta może zaobserwować, że jej ciało poddaje się rytmowi cyklu miesięcznego. Skóra jest organem hormonozależnym, podlegającym regularnym zmianom, które mogą na nią niekorzystnie wpływać – pozbawiają ją blasku, obniżają stopień nawilżenia lub powodują powstawanie krost.

Prezentowany zabieg pozwala uzupełnić niedobory hormonalne, przyczyniając się do przywrócenia równowagi skóry. Do tego celu wykorzystano skuteczność działania rośliny wykorzystywanej w medycynie chińskiej, której zalety są cenione w leczeniu problemów cyklu miesięcznego. Niemożność stosowania hormonów w kosmetyce zaprowadziła laboratoria badawcze do poszukiwania rozwiązań wśród składników aktywnych pochodzenia roślinnego, zwanych fito-H. Zaobserwowano, że te cząsteczki roślinne mają strukturę zbliżoną do budowy komórek ludzkich.

Mikrobiota, jej równowaga odżywcza i zdrowie skóry

Podobnie, jak uznano, że zdrowa, zrównoważona dieta jest korzystna dla organizmu, tak przyjęto, że skóra może potrzebować uzupełniających składników odżywczych, pozwalających zrównoważyć jej mikrobiotę.
Nasz dział badawczy wybrał ACTIBIOME: kompleks biotechnologiczny, łączący różne składniki dostarczające elementy odżywcze niezbędne dla bioróżnorodności i homeostazy mikrobioty skóry

ACTIBIOME zawiera:

  • wyciąg z algi brunatnej bogaty w cukry i poliole, będące źródłem organicznego węgla, najważniejszego składnika bakterii. To źródło energii dla flory skórnej.
  • wyciąg z mikroalgi zielonej bogaty w aminokwasy i peptydy, źródło organicznego azotu, dostarczającego aminokwasy niezbędne do wzrostu bakterii i syntezy białek.
  • egzopolisacharyd pochodzenia morskiego niezbędny do komunikacji i obrony. Egzopolisacharydy biorą udział w komunikacji międzykomórkowej, chronią przed skutkami stresu środowiskowego. Umożliwiają utrzymanie stałych warunków środowiskowych, chroniąc bakterie przed wysuszeniem.
  • wodę morską o dużej różnorodności minerałów i oligoelementów. Minerały biorą udział w licznych mechanizmach metabolicznych.

Gdzie mogę kupić produkty linii Biologic Defense?