Hydra Advanced

HYDRA ADVANCED


H2O Diffusion System.

Zabieg, który odpowiada na wszystkie potrzeby skóry związane z nawadnianiem, nawet u osób o niezwykle wymagającej cerze.

Woda jest dla nas kluczowa - nie możemy żyć bez niej dłużej niż kilka dni. Ten życiodajny płyn pełni w ludzkim organizmie różne funkcje - wykorzystywany jest do produkcji komórek i płynów ustrojowych, bierze udział w wielu różnych reakcjach - jest rozpuszczalnikiem, a jednocześnie odczynnikiem. Transportuje składniki odżywcze, wspiera eliminację produktów przemiany materii i jest kluczowa dla regulowania temperatury ciała. Najważniejsza jest jednak rola wody w nawadnianiu ciała. Wykracza to poza proste pytanie o poziom wilgoci w skórze (który oczywiście jest istotny), ponieważ woda odgrywa ważną rolę dla wielu różnych elementów wywierających wpływ na kompleksowy proces krążenia wody w organizmie. Wśród nich można wymienić wiązanie wody w tkankach, jej dyfuzję do różnych warstw skóry oraz utrzymanie właściwego poziomu wody śródmiąższowej. Kiedy skóra nie jest w stanie regulować cyrkulacji wody na odpowiednim poziomie, staje się sucha i uwidaczniają się na niej oznaki przyspieszonego starzenia się. Dzieje się tak, ponieważ kiedy poziom wody jest zbyt niski, dochodzi do uszkodzeń, które powodują spowolnienie funkcji naskórka i skóry, co niekorzystnie wpływa na produkcję włókien podporowych oraz tempo procesów przemiany komórkowej. Różne fizjologiczne konsekwencje są obserwowane u osób z odwodnioną skórą. Powoduje ono dyskomfort, napięcie, zaczerwienienie, utratę elastyczności i napięcia skóry. W każdym z tych przypadków proces regeneracji powinien nastąpić tak szybko, jak to możliwe.

W ERICSON LABORATOIRE zawsze uważaliśmy za priorytet rozwijanie kompleksowych rozwiązań zapewniających skórze optymalny poziom nawilżenia. HYDRA ADVANCED zapewnia zaawansowaną technologicznie, skuteczną i pełną składników aktywnych odpowiedź na wszystkie potrzeby skóry suchej, odwodnionej i pozbawionej składników odżywczych. To innowacyjne połączenie zapewnia wszechstronne efekty skupiając się na:

  • absorpcji elektrolitów dla kompleksowego nawilżenia,
  • stymulowaniu dyfuzji wody przez kolejne warstwy skóry,
  • zatrzymywaniu wody w skórze właściwej i w siateczce filmu hydrolipidowego,
  • wspieraniu mechanizmów odnowy komórkowej i zwiększaniu możliwości zatrzymywania wody w tkance skórnej.

Zawartość wody j jej dystrybucja w ludzkim organizmie

Woda jest głównym składnikiem ludzkiego ciała, średnio odpowiada ona za 60% jego całkowitej masy. Mówiąc obrazowo - organizm człowieka ważącego 70 kg, będzie zawierał ok. 42 litrów wody. Już kilka minut po jej wypiciu znajdziemy ją we krwi. Poziom na jakim rezerwy wodne organizmu są zasilane będzie zależeć od tego, ile jej absorbujemy. U osoby, która dziennie wypija ok. 2 litrów wody, jedna jej cząsteczka będzie pozostawała w ciele średnio przez 10 dni, a 99% rezerw wodnych organizmu odnawia się w ciągu 50 dni.

Woda porusza się swobodnie w przedziałach śródmiąższowych i przechodzi przez błony komórkowe przez specjalne kanały wodne - tzw. akwaporyny. Wymiana płynów jest regulowana przez ciśnienie osmotyczne i hydrostatyczne. Aby zachować swoją aktywność, każda komórka powinna być w stanie kontrolować i regulować swoją objętość oraz poziom wody wewnątrzkomórkowej. W czasie nagłych, krótkoterminowych zmian dostępności wody, wymiana jonowa pozwala na szybkie przywrócenie równowagi. Jednak jeśli taka sytuacja przeciąga się, komórki zastosują bardziej zaawansowany system ochrony oddziałując na osmolity, co spowoduje spowolnienie utraty wilgoci.

Zabieg HYDRA ADVANCED został opracowany dla wszystkich grup wiekowych i dla każdego rodzaju skóry, jako kuracja składająca się z czterech sesji zabiegowych lub jako zabieg startowy, aby rozpocząć spersonalizowaną terapię dopasowaną do indywidualnych potrzeb cery.

  • Zwiększa przepływ wody ze skóry właściwej do naskórka (AQP3).
  • Ułatwia przenikanie (dyfuzję) wody (osmolity).
  • Pomaga utrzymać nawilżenie - przywraca funkcje barierowe.
  • Regeneruje warstwę rogową naskórka (ceramidy) oraz odbudowuje połączenie skórno-naskórkowe.

Gdzie mogę kupić produkty linii Hydra Advanced?