Pur Oxygene

PUR OXYGENE


Aktywna ochrona przed zanieczyszczeniami i detoksykacja.

Zabieg oczyszczający, usuwający toksyny i dotleniający skórę. Zapobiega szkodliwym działaniom wywoływanym zanieczyszczeniami z otoczenia.

Dwa ciężary i dwie miary… jeśli za każdym razem, gdy wystawiamy się na słońce, bez zastanowienia stosujemy konkretną pielęgnację ochronną, to niestety nie mamy tego samego stopnia dbałości o ochronę przed zanieczyszczeniami. Jednak nasza skóra jest stale narażona na ataki środowiska, z pewnością bardziej dyskretne, ale jednak równie szkodliwe dla równowagi skóry. Czynniki zanieczyszczające nie tylko pozostają na powierzchni skóry, ale również są zdolne do dyfuzji do jej głębokich warstw.
Z tego faktu, wielokrotne narażenie na drobne cząstki, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, z lotnymi związkami organicznymi i innymi tlenkami powodują reakcje łańcuchowe.

Zanieczyszczenia - źródło wszystkich naszych problemów

Na poziomie naskórka zanieczyszczenia modyfikują funkcję bariery skórnej, czyli metabolizm lipidów warstwy rogowej naskórka oraz białek zawartych w korneocytach. Wchłanianie niepożądanych cząstek odbywa się na ogół drogą międzykomórkową: cząsteczki przechodzą przez warstwę rogową naskórka przez lipidy międzykomórkowe i omijają korneocyty. Dzięki temu zanieczyszczenia lipofilowe o niewielkich rozmiarach są łatwiej wchłaniane do głębokich warstwach skóry. Generuje to logicznie nierównowagę objawiającą się zaczerwienieniem, odwodnieniem i egzemą, ale także zjawiskami hiperpigmentacji.

Jeśli zanieczyszczenie powoduje niedoskonałości i nadwrażliwość, to przede wszystkim powoduje przedwczesne starzenie się skóry, zwiększając produkcję wolnych rodników, które uszkadzają komórki i powodują niszczenie włókien kolagenowych i elastynowych. Kiedy skóra styka się z zanieczyszczeniami, zachodzi kaskada oksydacyjna. Kolagen jest degradowany przez kolagenazy; elastyna przez elastazy i te różne zmiany logicznie zwiększają widoczność zmarszczek. W wyniku codziennych ataków zanieczyszczeń komórki aktywują swój system obronny i „wypalają się” w tej walce, co skutkuje niedoborami witamin E i C, które są głównymi przeciwutleniaczami skóry. Produkcja endogennych przeciwutleniaczy (takich jak superoksydysmutaza, katalaza czy glutation) jest również zagrożona, ponieważ metale ciężkie zawarte w zanieczyszczeniach ograniczają ich syntezę. Lepiej wtedy rozumiemy, dlaczego pilna jest reakcja.

Pur Oxygen - prawdziwe oddychanie dla skóry „uduszonej”

Wszyscy wiemy, że linia przeciw zanieczyszczeniom jest zawsze delikatnym ćwiczeniem dla marki kosmetycznej. Czy musimy działać z wyprzedzeniem i koncentrować się na zapobieganiu, zapewniając skórze „tarczę”, która zmniejszy narażenie na cząsteczki? A może raczej działając w sposób leczniczy i pomagając skórze optymalnie naprawić wiele zmian spowodowanych wieloma zanieczyszczeniami? Dla marki ERICSON LABORATOIRE nie ma mowy o kompromisie. Wysokie wymagania oraz ogromna wiedza naukowa wykorzystywana w procesach powstawania nowych linii kosmetyków, zaowocowały powstaniem nowej gamy produktów - PUR OXYGENE. Zabieg ten stanowi globalną odpowiedź pozwalającą skórze mieszkańców miast na skuteczną obronę przed licznymi agresjami nieodłącznie związanymi z naszym współczesnym życiem. W tym celu marka wybrała dwie innowacyjne aktywne „osłony”, które zapewniają ochronę przed różnego rodzaju atakami środowiskowymi, jednocześnie pomagając skórze ożywić jej mechanizmy samoobrony.

Dzięki innowacyjnej synergii rygorystycznie dobranych składników aktywnych PUR OXYGENE zapewnia kompleksową ochronę przed różnego rodzaju atakami środowiskowymi, jednocześnie pomagając skórze rozwinąć sprężystość i odporność na stres oksydacyjny. Umożliwiając lepszą ochronę bariery skóry, znaczną poprawę oddychania komórek i zmniejszoną absorpcję środowiskowych przyspieszaczy starzenia, zabieg PURE OXYGENE zapewnia ochronę przed fotozanieczyszczeniami i zanieczyszczeniami powodującymi starzenie się skóry.

Gdzie mogę kupić produkty linii Pur Oxygene?