Fundamentals

FUNDAMENTALS


Oczyszczanie i peelingi.

Linia kosmetyków oczyszczających, złuszczających i do demakijażu.

Skóra twarzy i szyi jest w nieustającym kontakcie ze środowiskiem zewnętrznym, co oznacza, że szybko może ulec zanieczyszczeniu. Na jej powierzchni osadza pył i zanieczyszczania powietrza, a także gromadzą się pozostałości po naturalnych wydzielinach oraz martwe komórki naskórka. To zaburza jej funkcjonowanie. Skóra nieprawidłowo oczyszczona, z pozostałościami kosmetyków do makijażu, staje się osłabiona i nadmiernie reaktywna.

8 na 10 kobiet używa kosmetyków do makijażu:
> tylko 1 na 2 kobiety właściwe wykonuje demakijaż
> 95% kobiet tak naprawdę nie wie, jak odpowiednio oczyszczać skórę z kolorowych kosmetyków

Zmywanie makijażu powinno być traktowane jako ważne i niezbędne działanie pielęgnacyjne, wchodzące w skład codziennego dbania o cerę. To jest pierwszy – podstawowy i kluczowy, etap pielęgnacji. Dokładnie oczyszczając twarz z zanieczyszczeń wpieramy funkcjonowanie komórek skóry i przyczyniamy się do poprawy kondycji cery.

Korzyści z oczyszczania i de makijażu

W rzeczywistości powinniśmy mówić o oczyszczaniu łamanym przez demakijaż, ponieważ nawet jeśli klientka nie używa kolorowych kosmetyków, oczyszczenie cery wieczorem jest niezbędne. Przecież to właśnie w nocy skóra naturalne się regeneruje i naprawiana są wszelkie jej uszkodzenia. By mogła tak działać, musi być czysta. Z kolei rano ważne jest usunięcie z powierzchni skóry wszelkich resztek, które pozostały na niej na skutek nocnej aktywności. Bardzo ważny jest więc wybór odpowiednich produktów.

Konsekwencjami niewykonywania demakijażu lub przeprowadzania go w nieodpowiedni sposób są:

  • pojawienie się plam i niedoskonałości
  • nasilona wrażliwość skóry
  • przyspieszenie procesów przedwczesnego starzenia się
  • szorstka cera
  • ziemisty, niezdrowy koloryt skóry

Oczyszczona, wolna do kosmetyków do makijażu cera, jest bardziej odporna na procesy starzenia komórkowego.

Dzieje się tak, ponieważ oczyszczona skóra jest mniej podatna na mikrozapalenia – zjawisko określane przez naukowców jako jedna z głównych przyczyn starzenia się. Lipidy i zanieczyszczania powodują stres oksydacyjny i stan zapalny. Co więcej, zaburzają one funkcje barierowe skóry, co skutkuje jej odwodnieniem i zwiększoną wrażliwością, a także zwiększeniem narażenia na działanie agresywnych czynników środowiskowych. Inną zaletą dokładnego demakijażu jest masaż, który towarzyszy aplikacji oczyszczających kosmetyków. Poprawia on mikrokrążenie, a dzięki temu komórki skóry są lepiej odżywione i dotlenione.

Gdzie mogę kupić produkty linii Fundamentals?