Eye Zone

EYE ZONE


Multi-Care 360°.

Gama kosmetyków opracowana z myślą o różnych problemach specyficznych dla delikatnego obszaru oka, takich jak: cienie, obrzęki, drobne linie, opadanie powiek.

Seria obejmuje 6 ukierunkowanych produktów o wysokim stężeniu innowacyjnych składników aktywnych przeznaczonych do pielęgnacji okolicy oczu, która jest szczególnie wrażliwa na skutki zmęczenia i starzenia się skóry. Preparaty zapewniają natychmiastowe i widoczne rezultaty. Kosmetyki z serii EYE ZONE są bezzapachowe i zostały przetestowana okulistycznie oraz ocenione klinicznie w celu potwierdzenia ich skuteczności. Technologia EYE ZONE została zaprojektowana tak, aby oferować podwójne działanie - przeciwzmęczeniowe i przeciwstarzeniowe, dzięki kompleksowi łączącemu innowacyjny ferment wyekstrahowany z ekstremofilnego mikroorganizmu z szybko wchłaniającym się peptydem rewitalizującym, który działa na zmarszczki, worki i cienie. Każdy z preparatów zawiera również uzupełniające składniki aktywne, które wzmacniają działanie głównych substancji aktywnych i oferują dodatkowe specyficzne korzyści, by zapewniać szyte na miarę rozwiązania do pielęgnacji okolicy oka. Cała kosmetyczna innowacyjność marki ERICSON LABORATOIRE została skoncentrowana w tej nowej serii, aby zapewnić ukierunkowane rozwiązania, które są doskonale dostosowane do szczególnie delikatnego obszaru okolicy oka, który cierpi z powodu upływu czasu wcześniej niż inne strefy twarzy. Formuły kosmetyków z serii EYE ZONE wykorzystują najnowsze osiągnięcia kosmetyczne, łącząc wydajność i skuteczność, jednocześnie stawiając na zmysłowe tekstury i natychmiastowe uczucie komfortu, poszukiwane przez coraz bardziej wymagające klientki.

Fizjologia skóry wokół oczu

Fizjologia okolicy oka jest bardzo złożona, ponieważ obszar ten jest niezwykle delikatny i wrażliwy. W rzeczywistości, skóra otaczająca oczy jest cieńsza niż na jakimkolwiek innym obszarze ciała, a tym samym jest bardziej podatna na niekorzystne działanie stresorów środowiskowych, takich jak promieniowanie słoneczne czy zanieczyszczenia, a także na czynniki związane z chronologicznym starzeniem się. Także tutaj w pierwszej kolejności pojawiają się oznaki zmęczenia i starzenia się, takie jak cienie pod oczami, obrzęki czy linie mimiczne. Blefaroplastyka (chirurgiczna korekta powiek) jest trzecim najpopularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej na świecie, zaraz po liposukcji i powiększaniu piersi. Dobry wygląd okolicy oka jest zatem dużym wyzwaniem i wymaga stosowania ukierunkowanych zabiegów ze względu na naturalną kruchość tej okolicy.

Poddawana jest ponad 10 tysiącom mrugnięć w ciągu dnia po to, by chronić i nawilżyć oko. Powtarzalna aktywność mięśni niszczy skórne włókna elastynowe, powodując powstawanie drobnych linii mimicznych. Skurcz otaczających oko mięśni oczodołu determinuje wachlarzowate ułożenie zmarszczek wokół oka: kurzych łapek i linii pod oczami. Te mięśnie pozwalają oczom się ruszać, są też odpowiedzialne za odpowiedni drenaż otaczających je tkanek. Poprzez aktywację mikrokrążenia utrzymują sprawność układu żylnego i limfatycznego.

Problemy skóry wokół oczu

Cienka skóra wokół konturu oka sprawia, że jest ona bardziej przejrzysta, przez co bardziej widoczne są przez nią jej składowe, jak drobne naczynka krwionośne czy melanina. Jest ona też bardziej podatna na problemy z odpływem limfy, przez co skóra jest mniej wydolna, staje się ciemniejsza i gorzej odżywiona. Pojawiają się obrzęki, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. Chociaż to fizjologia i genetyka odgrywają główną rolę w tworzeniu się cieni i worków pod oczami, to niezrównoważony styl życia (brak snu, stres, palenie tytoniu itp.) mogą być odpowiedzialne za ich nasilenie. Skóra wokół oczu, już i tak mocno narażona na ekspresję twarzy i ruchy mimiczne, będzie również bardzo wrażliwa na różne czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, słońce, zimno i zanieczyszczenia.

Jak zadbać o obszar wokół oczu?

Jako wyjątkowo delikatna okolica, skóra oczu bardzo szybko reagują na zmęczenie i wcześnie pojawiają się na niej oznaki starzenia, w tym cienie, obrzęki i zmarszczki. Aby zachować młodość i blask konturu oka, należy odpowiednio pielęgnować ten delikatny obszar i zacząć robić to bardzo wcześnie oraz regularnie. Aby zadbać o ten obszar, ważne jest, aby oferować program zabiegowy, który można zintegrować ze wszystkimi protokołami pielęgnacji skóry lub wprowadzić jako pojedynczy zabieg na okolice oczu - w zależności od potrzeb. Nasze laboratoria opracowały specjalny profesjonalny zabieg odmładzania konturu oczu, który jest w stanie zadziałać na wszystkie główne problemy tej konkretnej strefy. Wykorzystując kombinację wysoce skutecznych formuł i technik manualnych, protokół ten jest przeznaczony do stosowania w delikatnej okolicy oczu, gdzie pomaga zredukować zmarszczki, cienie i obrzęki. Rezultatem jest pełen energii, jaśniejszy i młodszy wygląd okolicy oka.

Gdzie mogę kupić produkty linii Eye Zone?